רוצים את הדומיין? פנו אלינו לפרטים נוספים [email protected]

עיסוי תאילנדי

 

https://www.startajob.com/he/post-a-job/152/654

מקורו של העיסוי התאילנדי מתחיל לפני 5000 שנה בהודו כאחת משיטות המגע שהיו נהוגות באותן שנים ברפואה האירוודית .

הודו כאחת המדינות המאד משפיעות על תרבות המזרח הרחוק בתחומי דת, רפואה, ואמנות, יוגה, השפיעה על מדינות שכנות כמו תאילנד, סין, נפאל,ועוד, וכך נדד לו העיסוי ההודי לאזור תאילנד והשתרש שם שנים רבות כשיטת רפואה לכל דבר אשר דאגה לתחלואים ורווחת האוכלוסייה בתרבות התאילנדית, ושימשה כתהליך ריפוי לכל מחלה ומכאוב וגם לשיפור תחזוקת הגוף השוטפת.

עיסוי תאילנדי מורכב מלחיצות כף יד ,אגודלים, כפות הרגלים, מתיחות ופיתולים של הגוף, כאשר תנוחות המתיחה לקוחות מתנוחות היוגה ולמעשה המטפל והמטופל עושים יוגה, כאשר המטופל הוא משתתף פאסיבי. כמובן שכל המתיחות, הפיתולים והלחיצות נעשים בהתאם ובהקשבה לגוף.

העיסוי המסורתי אורך בין 3 ל-3 וחצי שעות, כאשר ישנן 4 תנוחות בסיסיות שכיבה: על הגב, על הצד, על הבטן וישיבה, כשבכל תנוחה יש שילוב של לחיצות מתיחות ופיתולים הלקוחים מעולם היוגה . כמובן שבעולמינו המערבי הטיפול קוצר למסגרת של שעה –שעה וחצי.

מהות הטיפול היא עבודה על המערך האנרגטי של הגוף כאשר ברפואה התאילנדית יש כ-10 ערוצים אנרגטים ראשיים הנקראים סנים (מקבילים למרידיאנים ברפואה סינית ונאדים ברפואה ההודית) ועבודה ברמה הפיזית, כאשר ישנן נקודות לחיצה המקבילות לנקודות הדיקור של הרפואה הסינית הנקראות נקודות אקופרסורה המטפלות במגוון בעיות רפואיות, גופניות ונפשיות.

הטיפול מתאים לכל אדם בכל גיל ללא שום הגבלה עם דגשים בהתאם למצבו הרפואי.

הטיפול נעשה על מזרון כאשר המטופל לבוש בבגדים נוחים נוחים באווירה שקטה ורגועה. העיסוי התאילנדי אינו דומה לטכניקות העיסוי המערביות (פרט לרפלקסולוגיה המזכירה אותו במקצת) והוא מטפל הן בגוף ברמה הפיסית והן ברמה הנפשית, באיזון האנרגיה ובזרימתה החופשית בגוף כולו.