רוצים את הדומיין? פנו אלינו לפרטים נוספים [email protected]

טיפול רייקי

טיפול שמקורו ביפן והוא מתבצע עם בגדים במגע על הגוף הפיזי וכן ממרחק הגוף הפיזי, על ההילה.
טיפול רייקי מעניק תחושות חום ורגיעה והוא מומלץ בכל גיל ומצב לסובלים מכאבים פיזיים בגוף, מתחים, חרדות, עומסים הבאים לידי ביטוי במועקות, מיגרנות, חולשה.
הטיפול מאזן את הגוף הפיזי והרגשי לאחר ניתוחים תוך חיזוק מערכת החיסון של הגוף. הטיפול מומלץ לנשים בהריון, לחולי סרטן, חולים במחלות עיכול כרוניות, כגון: תסמונת המעי הרגיז.
מה זה רייקי?
“העיקר הבריאות”
למה אנו מתכוונים מעבר לאמירה שנרגיש בריאים? האם אנו הוגנים עם עצמנו ונוטלים אחריות על בריאותנו? האם אנו מודעים שכאבים הם תולדה של דפוס חיים, או שמא אנו מסתפקים בבדיקות, טיפול בסימפטומים ע”י כדורים וניתוחים? אנו מסוגלים למנוע מתחים ומכאובים באמצעות מודעות אישית אשר תביא אותנו לדרך חיים שונה מזו היוצרת בנו מחלות. את היכולת למנוע ולמגר כאבים קיימים, ניתן ליישם הלכה למעשה באמצעות שיטת הרייקי. השימוש באנרגית הרייקי, בין אם כשיטת טיפול ואלו הבוחרים בה כדרך חיים, מאפשרת לנו להשפיע על חיינו תוך יצירת איכות חיים אחרת, גבוהה. אפשר להשיב את האיזון האנרגטי לגוף באמצעות תיעול אנרגית החיים אל המקורות בגוף בעלי אנרגטיות נמוכה.
“מה הכוונה במילה “איזון”?
“גוף בריא”
יתכן כשאברי הגוף והמערכות מתפקדים בנפרד באופן תקין ובשיתוף פעולה מלא ביניהם, כך אנרגית החיים בתוכנו זורמת באפן מאוזן. חוסר איזון בגוף מתקיים כאשר אבר אינו פועל באפן מלא ולחילופין אין שיתוף פעולה בין האברים והמערכות. אנרגית החיים תזרום לאבר או למערכת שהאנרגטיות שבם נמוכה, בעלת חסימה אנרגטית, במטרה להשיב את התפקוד המלא לאבר או למערכות. עם האיזון תשוב המערכת לעבוד כיחידה אחת.
“כיצד נוצרת חסימה המביאה לחוסר איזון?”
גופנו, המוכר לנו בצורתו הפיזית, בעל גוף רגשי המכיל רגשות. הגוף הרגשי משפיע בהתאמה מלאה על הגוף הפיזי. כאשר אנו נתונים ללחצים ובעיות יומיומיות כגון: בעיות קיומיות-חסר בטחון פיזי, כלכלי, בעיות במערכות יחסים, עבודה בלתי מספקת, מתחים בכביש, אובדן חיי אדם ועוד, אנו עלולים ליצור תגובות רגשיות דוגמת: פחד, איום, כעס, אכזבה, פגיעה, הדחקה. תגובות רגשיות אלו משפיעות על אברים ומערכות בגוף וכך נוצרת חסימה וחוסר איזון בגוף.
“כיצד מסירים חסימה באמצעות הטיפול בשיטת רייקי?”
הטיפול בשיטת רייקי מתבצע כאשר המטפל מניח את כפות ידיו על גופו הפיזי של המטופל או על גופי -הילה שונים המקיפים אותו. באמצעות הנחת כפות-ידיים, או קצות האצבעות, אנרגיית החיים סביבנו מתועלת אל האזור בו נוצרה החסימה ומביאה לאיזון. שיטת רייקי יעילה במגוון מחלות, כאבים כרוניים, אי-תפקוד תקין של מערכות הגוף, שיקום מניתוחים ומתאונות. אנרגית הרייקי מחזקת את מערכת החיסון בגוף. התחושות במגע הפיזי הנן לרוב חום, בגופי ההילה השונים כויברציות, כבדות, עומס ועוד.
“האם נדרשת אמונה?”
אמונה אינה נדרשת, אולם נדרשת הסכמת המטופל ושיתוף פעולה המתבטא במודעות עצמית שכן טיפול בבעיה פיזיולוגית משורשה הרגשי, דורש מודעות עצמית. המודעות הנה נקודת מפתח לריפוי, היות ששינוי דפוס התנהגות יוצר חסימות, יביא לריפוי ומגור הבעיה הרפואית משורשה. טיפול ללא מודעות המטופל יביא להקלה בסימפטומים בלבד: הפגת כאב או ריפוי ממחלה עד לפעם הבאה כאשר הרגש יפרוץ על פני השטח בצורת כאב או מחלה.אציין ואדגיש כי שיטת רייקי אינה תחליף לרפואה קונבנציונאלית אלא, הולכת עמה יד ביד.